Zakładka TU ZACZNIJ – czyli pomoc dla Twojego klienta

Zapewne znasz ten moment, kiedy wchodzisz do sklepu stacjonarnego po raz pierwszy, a ekspedientka pyta Cię, “w czym mogę Ci pomóc”? Czasem grzecznie dziękujesz ale raz na jakiś czas jednak korzystasz z ich wsparcia, wybierając wraz z nimi interesujące Cię produkty. Jak możesz to przenieść na grunt online? Otóż idealna opcja to po prostu stworzenie zakładki „TU ZACZNIJ”. W tym artykule pokażę Ci od czego zacząć i co umieścić w zakładce Tu zacznij, aby przyciągała twoich idealnych odbiorców za każdym razem.

ZAKŁADKA „ZACZNIJ TUTAJ” PRZEDSTAWIA CIĘ JAKO DOBREGO I POMOCNEGO GOSPODARZA

O co w tym wszystkim chodzi?! Pewnie myślisz teraz sobie, że z uwagi na to, że posiadasz już zakładkę o mnie, albo co więcej, bestsellery… nie jest potrzebne Ci kolejne miejsce i prawdę mówiąc nie widzisz sensu stworzenia zakładki „Tu zacznij”. Z uwagi na to, że to bardzo ważny element na Twojej stronie internetowej, wyjaśnijmy sobie przede wszystkim dla kogo powinniśmy stworzyć zakładkę „Tu zacznij”?! Czy domyślasz się już dlaczego już wcześniej opublikowałam wpis na blogu Persona- Co to jest? Poznaj swoich odbiorców ? Dokładnie… zakładka „Tu zacznij” jest dla klienta! Powinna pomóc, jednak nie Tobie.

Ponieważ zakładam, że posiadasz już Strategię marketingową i wiesz już jak działają lejki sprzedażowe jestem pewna, że stworzenie zakładki Tu zacznij nie będzie dla Ciebie problemem. Po pierwsze, żeby móc opisać, co Ci się udało osiągnąć i jakie masz rewelacyjne produkty/usługi. Pomyśl, że klient, który po raz pierwszy odwiedza Twoją stronę www jest jak zbłąkany wędrowiec. Nie możesz zaprosić go do stołu, bo nie wie którędy ma wejść do Twojego domu. I chodzi tak od drzwi do drzwi, od zakładki do zakładki i szuka. Szuka. Przegląda. I znów. Klika. Czy zakładka „TU ZACZNIJ” może mu pomóc?

A co jeśli w końcu się denerwuje i wychodzi? Bo w sumie nic nie wie, nie ma pojęcia co chcesz mu zaoferować, czym Twoje produkty różnią się od innych i dlaczego może Ci zaufać. Opisy na stronie masz takie, jak każdy. Zachwalające produkty. Nie napiszesz przecież o ich wadach albo typie użytkowników, dla których z pewnością się nie nadają (wyobraź sobie, że piszesz przy produkcie “JEŚLI MASZ JASNĄ CERĘ TO W TEJ BLUZCE BĘDZIESZ PO PROSTU ŹLE WYGLĄDAĆ. POSZUKAJ INNEJ”. Dasz radę to zrobić?). Dlatego taki nowy użytkownik najczęściej wychodzi ze strony i nigdy więcej do Ciebie nie wraca. A przecież mogłoby być inaczej!

NAPISZ TO, CO NAPRAWDĘ JEST POMOCĄ TWOIM GOŚCIOM

To Ty mógłbyś wyjść z inicjatywą i zawalczyć o jego serce i uczucia. Ty mógłbyś zrobić wyraźną zakładkę TU ZACZNIJ i pokazać, jaki produkt jest świetny na start, jaki dla kogoś, kto śmiga już w temacie, a jaki dla mistrza w Twojej dziedzinie. To Ty możesz podzielić też produkty na jakieś główne kategorie i poprowadzić użytkownika ze względu na jakieś konkretne cechy (NP BLUZKI IDEALNE DLA BLONDYNEK/BRUNETEK itd.) I również Ty możesz napisać w kilku zdaniach ideę Twojej marki i to, co użytkownik powinien o Tobie wiedzieć, zanim dokona zakupu (może to pozwoli mu zdobyć do Ciebie zaufanie?). To będzie świetna pomoc dla Twojego klienta!

PO PROSTU… ZACZNIJ OD PODSTAW – POMOC DLA TWOJEGO KLIENTA

To samo zrób na Instagramie i Facebooku. Innymi słowy, zamiast przypiętego posta z aktualną promocją – w zakładce Tu zacznij, napisz coś o swojej marce. Co możesz zrobić? Przywitaj nowego użytkownika. Podaj kontakt do siebie. Omów bestsellerowe produkty. Daj się poznać… Być może zrodzi się z tego jakaś głębsza relacja? ? 

Podsumowując, trzymam kciuki, abyście nieśli najlepszą pomoc!